Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Glum, postava, kterou nejspíš všichni dobře známe a který vykonal v průběhu svého relativně dlouhého života mnoho ne úplně pěkných čin. Paradoxem ovšem je, že nakonec stejně ten prsten, který ho ke všem vraždám a zlým činům vábil zničil. Nebýt Gluma, tak by temný pán nezanikl, ale zvítězil. Celá středozem tka jak jí známe dnes by se tka jen ponořila do hlubin temnoty a kraloval by ji temný pán.

  1. Hobití podvod

Ano, Sméagolovi. Tak se totiž Glum původně jmenoval, jak ostatně odhalila i filmová verze Pána prstenů. Narodil se jako hobit z kmene Statů. Malý narůdek tehdy ještě neobýval svůj pozdější domov Kraj, ale různé jiné oblasti Středozemě, například území okolo Kosatcové řeky. Ta se nachází zhruba mezi pozdějším Meddědovým sídlem a elfí říší Lórien na východním úpatí Mlžných hor.

Právě z této větve pocházel Sméagol, který se také nakonec stal jejím posledním známým přeživším. Lid od Kosatcové řeky totiž v průběhu let beze stopy zmizel z historie. Za zmínku stojí, že mezi Glumovým lidem zjevně požívaly vysoké úcty ženy – přinejmenším některé.


Celý článek u filmožroutů


Po Gandalfově odchodu zůstal Glum pochopitelně pod zámkem v těch stejných kobkách, které o desetiletí dříve obývali trpaslíci z Thorinovy družiny. Elfové však nechtěli nechávat Sméagola celý čas v temnotě z obavy, že znovu propadne svým černým myšlenkám. Proto tvora občas vodili ven do lesa a nechali ho šplhat po osamělém stromě, který měl rád.

Jednou však odmítl slézt a strážní ho museli hlídat dlouho do noci. Tehdy zaútočili skřeti. Elfové je sice dokázali zahnat, než se však nadáli, Glum byl pryč. Jeho stopy se mísily s těmi od ustupujících skřetů a vedly směrem k pevnosti Dol Guldur. Přemýšleli jste někdy, proč se syn krále Thranduila Legolas zúčastnil Elrondovy rady? Právě proto, aby přinesl zprávy o Sméagolově útěku.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.